BATIK TEDAVİSİ

Batık tırnakların farklı oluşum nedenleri vardır. Genelde yanlış pedikür, fazla sıkı ayakkabı, yüksek topuklu ayakkabı kullanımı, ayak deformasyonları, gelişim bozuklukları, aşırı basınca maruz kalma gibi nedenler yol açmaktadır. 
Bu sorunun şimdiye kadarki ''tedavi'' biçimleri genelde, ya batık kısmı keserek, tırnak altına pamukla tampon yaparak yada daha ileri vakalarda tırnağın çekilmesine kadar yöntemler uygulanılmaktydı. Fakat yeni yöntemlerden olan son derece basit ve çabuk ama şonuçları şaşırtıcı düzeyde iyi olan batık bantlarını geliştirilmiştir.

Tırnak düzeltme sistemlerinin yeni bir versiyonu olan batık bantları, batık tırnak vakalarına müdahale olanaklarını genişletme imkanı tanır.  Batık tırnak bantları, neredeyse tüm batık tırnak türlerine cevap verebillir durumdadır. Tırnak deformasyonlarını düzeltmenin yeni bir yöntemi olan batık bantları ile batmış tırnaklara müdahale alanının kapsamını genişlettiği gibi, özellikle zedelemiş tırnak yatağında, aşırı hassas tırnak dipleri vede iltihaplanmış batık vakalarında da anında müdahale imkanı sağlamaktadır.